Çelik raf sistemleri konusunda ihtiyaçlarınıza özel, uzun ömürlü ve ekonomik çözümler sunuyoruz.
Bu raf sistemlerinin yoğun rağbet görme nedenlerinin başında, arşiv ve depolama adına en uygun ürün olması yer alıyor. Şirketler uzun ömürlü oluşu ve dayanıklılığı üst seviyede olması nedeniyle çelik rafları kullanmakta. Üzerlerine konacak ürün veya malzeme boyutlarına uygun olarak raf yükseklikleri tespit edilmekte ve üretimi yapılmaktadır.

Çelik raf fiyatları, hem üretimi (büküm, presleme, boya vs. işlemleri), hem kurulumu zahmetsiz olduğundan diğer raf sistemlerine göre ucuzdur. Hammadde rengi olan gri renkte üretilen raflar müşteri talebine göre farklı renklerde elektrostatik toz boya ile boyanıp fırınlanmaktadırlar. Bu rafların en büyük avantajı ne derseniz elbette başımıza gelebilecek deprem gibi bir felakette ürün veya malzemelerinizi en üst seviyede koruması ve oluşabilecek zararı minimuma çekmesidir diyebiliriz. Bu avantajdan sonraki en önemli nokta ise kolaylıkla sökülüp başka bir yere taşınıp kolaylıkla kurulabilmesidir.

Bağımsız olarak kullanılabildiği gibi duvara monte edilebilmesi ile mekanlarınızı daha efektif kullanabilmenizi de sağlamaktadır. Bu şekildeki bir kurulum daha az yer kaplayarak size daha çok kullanım alanı oluşturur. Duvara monte çelik raflar için duvar sağlamlığı tespit edilmeli eğer uygunsa montaj yapılmalıdır.

Deponuz ne denli büyük olursa olsun çelik raflar yardımı ile deponuzda hem düzen sağlamış olursunuz, hem de aradığınız malzemeye veya dökümana kolayca ulaşabilirsiniz. Deponuzda karmaşaya bir son vermek isterseniz çelik raf sistemleri tam size göre. Geri dönüşümlü bir madde olan çelik sağlık açısından da önemli avantajlar sunar. Mutfaklarda, ilaç ve medikal depolarında kısacası hijyen gereken her alanda rahatça kullanılabilirler.